Dom jest dla człowieka najbliższym dla niego miejscem. I choć czasem w pracy spędzamy wiele godzin, to jednak nie czujemy się tak mocno związani z tym miejscem, jak jesteśmy związani z naszym domem. Nawet, gdy budynek należy do nas i jest miejscem, w którym prowadzimy biznes i spędzamy w nim połowę doby, to nadal dom uważamy za centrum naszego świata. I po pracy chętnie do niego wracamy. W domu odpoczywamy, śpimy, by rano znowu ruszyć do działania. Piękny i niewymagający dużego nakładu pracy dom, to marzenie każdego człowieka. Aby taki był wystarczy spełnić parę koniecznych warunków. Musi być solidnie wykończony, posiadać ładne i praktyczne meble, oraz dużo przestrzeni.

Prostota w aranżacji pomieszczeń, to sama elegancja i objaw wyrafinowanego gustu. Prostota zawsze jest trendy i zawsze przynosi same korzyści. Mniej miejsc do sprzątania i rzeczy do wycierania kurzu. A to oznacza więcej czasu dla siebie i rodziny. Łatwiej tez znaleźć szukaną rzecz. Szybciej też można przygotować dom do odnowienia. Bo prostota wiąże się z minimalizmem. A minimalizm zakłada obecność tylko najbardziej potrzebnych rzeczy i sprzętów. Za to dużo wolnej przestrzeni, przez którą swobodnie może przepływać dobroczynna energia i energetyzować pomieszczenia i nas. Do prostoty zalicza się również kolorystyka ścian. I najlepiej, gdy ściany posiadają biały kolor. Wystrój okien, to kolejny element, o który trzeba zadbać, lecz bez przepychu i tłoku. Rezygnacja z niepotrzebnych dodatków, to również ważna rzecz w aranżacji prostych wnętrz. Oraz rodzaj zastosowanych materiałów na przykład do wystroju okien. Prostota zakłada i ułatwia funkcjonalność domu. I jest z pożytkiem dla każdego. A zwłaszcza dla osoby zajmującej się utrzymaniem porządku w domu.

Prostota jest bliska człowiekowi. Lecz prostota i minimalizm nie znaczy to samo, co uboga aranżacja. We wnętrzach prostych i minimalistycznych, aby nie uchodziły one za ubogie musi być niewiele mebli i innych dodatków, lecz muszą być one z najwyższej półki. Bardzo dużą rolę w każdym wnętrzu gra oświetlenie. Dobrze zaplanowane i rozmieszczone oświetlenie ogromnie wzbogaca wnętrze, daje poczucie luksusu i wprowadza miły klimat. Natomiast źle zaplanowane oświetlenie czyni je nieciekawym i smutnym.

Wystrój okien, to kolejny element w aranżacji domu, który decyduje o przytulności i elegancji. I tu również najlepsze są proste rozwiązania. Z pewnością zwycięży natura żywa lub martwa. Mogą to być kwiaty doniczkowe, gdy ktoś lubi i ma czas je pielęgnować. Albo suszone kwiaty, zioła, czy inne rośliny lub kompozycje roślinne.

Ciepłym i jednocześnie praktycznym dodatkiem do aranżacji wnętrz są poduszeczki, które znajdą swoje miejsce na kanapie, w fotelu. Będą ciepłe i unikatowe tym bardziej, gdy będą na przykład wyszywane lub haftowane. Jednak, gdy ktoś nie lubi takich rustykalnych klimatów, to mogą to być poduszeczki posiadające inny rodzaj poszewki. Lecz zawsze wykonane z takiego materiału, który jest miły w dotyku.

Dekoracją i praktyczną rzeczą w prostej aranżacji będzie też niewielki dywanik położony w odpowiednim miejscu, który zastąpi ciężki i duży dywan wymagający nieustannego odkurzania i czyszczenia.

Prosty i elegancki wystrój pomieszczeń, to prosta droga do zachowania spokoju, ładu, porządku i swojskiego klimatu. Jak również zminimalizowania prac porządkowych, zmniejszenia zakupów i poczynienia oszczędności. Zazwyczaj drogie wyposażenie służy nam długo, co oszczędza nasze pieniądze i konieczność biegania po sklepach. Gdyż drogich mebli i dodatków nie zmieniamy z roku na rok. Długo prezentują się ładnie, są wykwintne i czynią nasze mieszkanie luksusowym.

Dodaj komentarz