Jeśli prowadzisz konto na Instagramie, dobrze wiesz, że aby Twój profil miał szansę zaistnieć potrzebujesz osób, które będą Cię obserwować. Prowadząc profil publiczny, nie robisz tego przecież tylko dla siebie, tylko chcesz wejść w interakcję z innymi użytkownikami. Jeśli dodatkowo chciałbyś wykorzystać swój profil do celów zarobkowych, to tylko spora liczba obserwujących gwarantuje, że firmy będą chciały podjąć z Tobą współpracę. Niestety w ostatnim czasie pojawiło się mnóstwo ofert zachęcających do kupowania obserwujących. Firmy zachęcają, że w szybki i łatwy sposób w jeden dzień możesz zyskać 5 tys., 10 tys. lub nawet 50 tys. nowych obserwujących. Jeśli jednak podchodzisz do swojego profilu na Instagramie w profesjonalny sposób, nie idź tą drogą. Kupienie obserwujących może chwilowo podwyższy Twoje statystyki ale docelowo nie przyniesie to żadnych korzyści. Z takimi obserwującymi nie nawiążesz bowiem żadnych relacji, a co więcej w wielu aplikacjach badających statystyki Instagrama będzie widać nienaturalny przyrost obserwujących, a to zamiast przyciągnąć jedynie odstraszy potencjalnych kooperantów. W jaki więc sposób budować swój profil i uczciwie zdobywać nowych obserwujących?

Zadbaj o jakość zdjęć

Nie ma w tym nic odkrywczego, bowiem Instagram bazuje na zdjęciach. Na nic się zdadzą mądre opisy, jeśli zdjęcia nie będą w żaden sposób zachęcać do odwiedzenia Twojego profilu. Niezależnie od tematyki twojego konta, postaraj się aby dodawane zdjęcia były dobrze skadrowane, miały odpowiednią ostrość i barwy. Ważne jest aby nie przesadzać z filtrami do obróbki zdjęć. Oczywiście warto jest ich używać, ale w taki sposób aby fotografie nie straciły swojej naturalności. Co więcej warto zadbać, aby zdjęcia były obrabiane przy użyciu tych samych filtrów, bo dzięki temu cały profil będzie spójny. Możesz budować swój profil w oparciu o bazowe kolory np. biel lub beż, starając się aby na każdym zdjęciu stanowiły one tło dla Twojego profilu. Profile ze spójnymi zdjęciami, w podobnej tematyce są zdecydowanie bardziej przyciągające niż te, które zawierają chaotyczne fotki.

Doceniaj innych

Zależy Ci, aby twoje zdjęcia były dobrze odbierane i zbierały mnóstwo lajków? To lajkuj też zdjęcia innych użytkowników. Dobrym sposobem jest oglądanie konkretnych profili, a te które nas zainteresują, nagradzaj kilkoma lub kilkunastoma serduszkami. Jest spora szansa, że osoba, której zdjęcia polubicie w dużej ilości, zainteresuje się również Waszym profilem. Dobrym sposobem jest również śledzenie intersujących was hasztagów i lajkowanie świeżo dodawanych zdjęć.

Bądź aktywny

Samo lajkowanie może nie wystarczyć, jeśli nie będziesz komentować poszczególnych zdjęć. Aby nawiązać trwałe interakcje, musisz podejmować dyskusje, zarówno na swoim profilu jak i na profilu innych użytkowników. Zapomnij jednak o komentarzach typu „ładnie”, „miłego dnia” i używanie emotikonek. To zdecydowanie za mało. Komentując odnoś się konkretnie do zdjęć użytkowników i ich opisów oraz odpowiadaj na zadane pytania.

Zadbaj o opisy swoich zdjęć i hasztagi

Zastanów się co chcesz i możesz przekazać innych użytkownikom, aby Twój profil był przez nich chętnie odwiedzany. Oprócz dobrych i spójnych zdjęć, warto zadbać o to aby opisy zachęcały innych do komentowania i interakcji. Instagram rządzi się swoimi prawami, a jednym z nich jest to, że nie jest najważniejsza liczba obserwujących a ich jakość. Jeśli więc Twoje opisy będą zachęcały innych do wchodzenia z Tobą w interakcję szybko zobaczysz zainteresowanie Twoim profilem również ze strony reklamodawców. Nie pisz więc o pogodzie, a o konkretach, zadawaj pytania i dziel się swoimi przeżyciami, bo szczerość zawsze przyciąga realnych i oddanych obserwujących. Zadbaj też o właściwe hasztagi, które będą nawiązywały do danego zdjęcia i opisu.

Dodaj komentarz