Lampy stojące w sypialni jako oświetlenie nocne

Niekiedy jest takie wrażenie, że w pomieszczeniu czegoś brakuje, i nie jest to wrażenie jednorazowe. Siadamy w tym miejscu a myśl powraca, niejako drążąc skałę. Mija dzień, dwa, miesiąc, tymczasem wrażenie pozostaje. Aż w końcu pewnego wieczoru zapalamy światło u góry – wrażenie powraca, tym jednak razem nie jest to tylko zwykły błysk, ale olśnienie. Okazuje się bowiem, że w tym jednym momencie wrażenie zamienia się w coś konkretnego. Otrzymujemy w ten sposób feedback na temat lampy stojącej, która pasuje jak ulał do jednego z miejsc narożnych, na przykład pokoju. W ślad zatem za myślą pielgrzymujemy do sklepu, a tam widzimy ogrom możliwości. Nas natomiast interesuje oświetlenie lampą stojącą w pewnym określonym stylu dokładnie pasującym do wystroju w tamtym a nie innym pokoju. Okazuje się wkrótce, że zakup nie jest wyczynem ponad nasze siły, bo ogrom propozycji podsuwa przynajmniej kilka stylowych rozwiązań. Jednym z nich jest lampa drewniana, pasująca do szachów lub modelu okrętu. Znajdziesz je na Lumigo

aranżacje oświetlenia sypialni

Lampy stołowe nowoczesne – uzupełnienie szafek nocnych

Lampy stołowe nowoczesne są za pewne obecnie nierozerwalnie związanym z możliwościami, jakie daje nam wolny rynek i dostępność tego typu przedmiotem. Nowoczesność określa w przypadku lamp stołowych przesłanie, jakie niósł i penie dalej niesie modernizm sam w sobie, nurt przewidujący tą dostępność „na każdą kieszeń”. Lampy stołowe nowoczesne są w związku z tym odwzorowaniem produkcji masowej z jednej strony, a z drugiej indywidualizacji produktu, bowiem wyróżnić tu można obie strony tego samego medalu. Nowoczesność daje takie możliwości, zwłaszcza zaplecze produkcyjne i materiałowe. Drewno zostało materiałem na równi z tworzywami sztucznymi, które mogą drewno imitować. To na pewno siła modernizmu przejawiająca się jeszcze inaczej – jesteśmy świadkami czasów, w których lampy stołowe są elementem oświetlenia bocznego, bardzo konkurencyjnego w stosunku do rozwiązania klasycznego jednopunktowego. Lampa stołowa nowoczesna to pewien symbol prymatu rozumu, w sam raz do oświetlania czytanych książek.

Lampy witrażowe – klasyczne rozwiązania

To co niegdyś tajemne i sakralne, ale piękne, jest dzisiaj dostępne powszechnie, goszcząc w domu. Na użytek naszych wnętrz producencie oddają na półki sklepowe coraz bardziej pomysłowe sposoby na lampy. Są wśród nich lampy witrażowe, pięknie zdobione i zaznaczające swą obecnością oryginalność miejsc. To swoisty uśmiech losu, że to co było charakterystyczne dla gotyku czy secesji, wzniosłe a zarazem niedostępne, zostało przedmiotem zwykłego obrotu towarowego, z którego może skorzystać każdy. Owszem, lampy witrażowe nie należą do lamp najtańszych, natomiast należało by w tym miejscu oddać hołd prawdzie mówiąc, że lampa witrażowa jest w zasięgu portfela. Rzecz jasna wszystko zależy od gustu i wystroju wnętrza, do jakiego ma trafić lampa witrażowa. Ta subtelna pastelowa kolorystyka, linearyzm, płaszczyznowość, asymetria, swobodne układy kompozycyjne, czy tez uwidaczniające się inspiracje sztuką dalekowschodnią. Lampy witrażowe to osobliwa stylowa jedność sztuki, łącząca w sobie wpływy wielu kultur.

lampki do sypialni i zdjęcia aranżacji

Pamiętaj, że najważniejsze dla zdrowia człowieka jest światło dzienne. Zobacz jak dobrać optymalną barwę światła w sypialni.

Lampy włoskie – dla wymagających

Elegancja i nowoczesność jest cechą właśnie wnętrz stylizowanych po włosku. To przede wszystkim szyk zaklęty chociażby we wzornictwie, bo i to co włoskie charakteryzuje się podziwem dla piękna wzorów. Ale nie tylko. Wszystko z umiarem, chciało by się powiedzieć obserwując wytwory włoskiej kultury, a zatem to przede wszystkim harmonia znana wzdłuż i w szerz kultury, od architektury, poprzez kuchnię, kończąc na samochodach. Dekorowane meble w stylu włoskim to między innymi lampy włoskie, pozbawione patosu, ale i skrajnego etosu, komponujące się znakomicie do wielu różnych stylów wystroju wnętrza. Kryje się za tym, a i owszem, luksus życia i umiłowania jego subtelności. Wdzięk i wizjonerstwo włoskie sięga swoimi korzeniami do starożytności, i takie są też lampy włoskie.

Zobacz też jak wybrać lampy nastrojowe do sypialni.

Umiejętność rezygnacji z nadmiaru jest pewnie kluczem w dziedzinie włoskiego stylu, łącznie z prostotą. Otrzymujemy wtedy prostą dynamiczną linie. Tak jest włoski styl. Takie są też włoskie lampy, których harmonia udziela się otoczeniu.