Twój dzień zaczyna się i kończy w sypialni, więc uporządkowanie tego pomieszczenia sprawi, że będziesz czuł się o wiele lepiej. Przepełnione szuflady, bałagan na podłodze i zagracone łóżko sprawiają, że trudno jest się odnaleźć. Niezależnie od tego, czy dysponujesz mniejszą czy większą przestrzenią w sypialni, możesz sprawić że będzie w pełni funkcjonalna, a jednocześnie przytulna, piękna i sprzyjająca odpoczynkowi.

Jak zorganizować szafę

Zorganizowana szafa to serce zadbanej sypialni. Wykonaj następujące kroki, aby zoptymalizować estetykę i funkcjonalność tej przestrzeni.

Zrób porządek

Przejrzyj ubrania i pozbądź się wszystkiego, co nie pasuje lub czego nie nosiłeś w ciągu ostatnich kilku miesięcy, jeśli masz odzież sezonową, w której nie chodziłeś w poprzednim sezonie – nie oszukuj się, nie włożysz jej już więcej. Musisz być bezwzględny – nadmiar ubrań to podstawowa przyczyna bałaganu w szafie.

Złóż swetry

Swetry powinny być złożone, ponieważ powieszenie ich może zmienić ich kształt i spowodować zaczepienie. Układaj je starannie jeden na drugim na półkach i staraj się, aby stosy nie były zbyt wysokie. Pomocne będą szafki z ruchomymi półkami, które możesz swobodnie przekładać.

Wieszaj na wieszakach w sposób usystematyzowany

Wybierz system organizacyjny dla swojej odzieży. Zawieś wszystkie spodnie w jednym miejscu, koszule z kołnierzem w innym, a sukienki w innym. Możesz dalej dzielić kategorie według długości, okazji lub sezonu. Inwestuj w wysokiej jakości wieszaki (bez drutów) i różne typy wieszaków.

Układaj pod kolor

Po posortowaniu według typu ułóż wszystko w szafie według koloru. Może to być uciążliwe, ale jest to najłatwiejszy i najszybszy sposób na uporządkowanie garderoby i wybranie, w co się ubrać.

Nie kładź toreb na podłodze

Jeśli to możliwe, przechowuj torby na półkach. Jeśli nie masz miejsca na podłodze, możesz kupić schowek na ścianę lub podłogę. Możesz również zawiesić torebki na wieszakach na ubrania lub użyć haczyków prysznicowych.

Utrzymuj porządek w szufladach

Starannie złóż wszystko w szufladach na ubrania. Rozmieszczenie koszulek i spodni w pozycji poziomej zamiast w pionie ułatwia ich sortowanie. Użyj przegródki do szuflady na mniejsze przedmioty, takie jak skarpetki, bielizna i paski.

Zaprojektuj schowek na buty, aby pasował do Twojej przestrzeni

Dostosuj miejsce do przechowywania butów, aby jak najlepiej wykorzystać swoją przestrzeń. Buty można postawić na półkach, podłodze lub w szafkach. Możesz powiesić buty na wieszakach na spodnie, jeśli masz mało miejsca na podłodze.

Niestandardowe półki to najwyższy luksus w przechowywaniu obuwia, ale szafka na obuwie to kolejne genialne rozwiązanie

Jak urządzić sypialnię

Obszar wokół łóżka powinien być uporządkowany i zachęcający. Trzymaj niezbędne rzeczy widoczne i pod ręką, jednocześnie maksymalizując ukryte miejsce do przechowywania.

Przechowuj przedmioty pod łóżkiem

Przestrzeń pod łóżkiem to idealne miejsce do przechowywania. Możesz użyć pudeł, koszy lub toreb do przechowywania pościeli i innych nieistotnych rzeczy, ale szuflady są prawdopodobnie najszybszym i najłatwiejszym sposobem na uzyskanie dostępu do tej przestrzeni i utrzymanie porządku. Niektóre łóżka mają wbudowane miejsce do przechowywania lub możesz zrobić własne z przebudowanych szuflad.

Użyj miejsca na zagłówek

Skorzystaj z przestrzeni za głową do przechowywania, wprowadzając półki na wszystko – od książek i lamp po ulubione zdjęcia w ramkach. Możesz kupić zagłówki z półkami lub zrobić własne ze starych szuflad lub palet.

Wybierz odpowiedni stolik nocny

Nie pozwól bałaganowi gromadzić się obok łóżka. W zależności od tego, ile masz rzeczy, wybierz półki, szuflady lub po prostu prosty stół.

Nie zapomnij o schowku na podnóżek

Wykorzystaj przestrzeń u stóp łóżka, aby uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania. Pudła i kosze są uroczą opcją. Skrzynia z kolei jest elegancka i idealnie nadaje się do przechowywania koców, pościeli i pozasezonowych elementów garderoby

Ostatnie poprawki

Wszystkie te drobne szczegóły, od półek ściennych po przechowywanie biżuterii, mają ogromny wpływ na wydajność i atrakcyjność twojej przestrzeni.

Eksponuj biżuterię

Możesz zrobić ładnie wzorzystą półkę do zawieszania naszyjników i umieszczania pierścionków w eleganckich naczyniach. Druciana siatka pozwala z łatwością tworzyć organizery dla kolczyków. Spróbuj układać bransoletki jedna na drugiej lub wieszać je poziomo na prętach.

Zamontuj biurko

Jeśli potrzebujesz miejsca do pracy w sypialni, Twój stolik nocny może pełnić podwójną funkcję jako biurko. Poszukaj minimalistycznego modelu i połącz go z małym krzesłem.

Wykorzystaj przestrzeń na ścianie

Wysokie półki na książki idealnie nadają się do przechowywania ukochanych lektur i innych przedmiotów, do których nie potrzebujesz bardzo łatwego dostępu. Szafki ścienne to nowoczesny sposób na eksponowanie bibelotów.

Znajdź miejsce na odzież do prania

Zaoszczędź miejsce dzięki wiszącemu koszowi na bieliznę, który dyskretnie pasuje do tylnej części drzwi. Łatwo jest zrobić własny przy użyciu tkaniny i haftu.

Użyj wieszaka na ubrania, aby uzyskać dodatkowe miejsce do powieszenia

Jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do zawieszenia lub po prostu chcesz utrzymać kurtki i cięższe zimowe ubrania w sypialni, przemysłowy wieszak na ubrania to elegancki i praktyczny element wystroju

Udekoruj wiszącymi haczykami

Możesz użyć haczyków do wszystkiego, od czapek po szaliki i torby, a nawet małe oprawione dzieła sztuki. Niektóre z nich obejmują również półkę do wyświetlania zdjęć, pluszaków lub innych ulubionych przedmiotów

Pokój sypialny powinien odzwierciedlać twój idealny stan umysłu, dlatego konieczne jest, aby Twoja sypialnia była uporządkowana i zorganizowana. Ale nie trzeba inwestować w niejasne lub drogie urządzenia do przechowywania. Praktyczne podejście zaprojektowane w celu zoptymalizowania konkretnej przestrzeni sprawi, że sypialnia będzie piękna.

Dodaj komentarz